Aleksandria

Miastem, które z pewnością nie może narzekać na brak zainteresowania turystów jest Aleksandria, która liczy ponad 4,5 miliona mieszkańców. Jest tym samym drugim co do wielkości miastem w kraju. Bogactwo historycznych zabytków, piękna panorama miasta oraz inne liczne atrakcje turystyczne powodują, iż jest to miejsce do którego z całą pewnością warto wybrać się na urlop. Co warto wówczas zobaczyć?

Biblotheca Alexandrina - to jedno z miejsc, którego podczas spaceru po mieście ominąć nie sposób. Zachwyca niesamowitą architekturą, którą docenią z pewnością wszyscy ją odwiedzający. Jednym z najbardziej znanych zabytków Aleksandrii jest również Kolumna Pompejusza - jej wysokość bliska 27 metrów sprawia, iż jest jedną z największych kolumn na całym świecie. Kolejne ciekawe miejsce to także Rzymski Teatr, którego ruiny zachowały się w zadziwiająco dobrym stanie. W miejscu tym znajdują się także podwodne wykopaliska.

Miasto to jednak nie tylko same zabytki - odwiedzić w nim można także niezliczone muzea (jak choćby Museum of Fine Arts lub Royal Jewelry Museum). Aleksandria to także miescje, gdzie odnaleźć można całe mnóstwo miejscu kultu religijnego, których zobaczenie będzie na pewno niezapomnianym i egzotycznym przeżyciem.