Hurghada

Hurghada to fantastyczne i pozostawiające niezapomniane wspomnienia miejsce na wakacje, położone na zachodnim brzegu Morza Czerwonego w Egipskiej Riwierze. Co istotne jest ona doskonała dla wszystkich grup wiekowych a to za sprawą dużej liczby atrakcji znajdujących się w Hurhadzie jak i jej otoczeniu.

Rokrocznie przyciąga tysiące turystów przez co Hurghada jest jednym z wiodących kurortów wypoczynkowych w Egipcie. Popularna wśród turystów z całego świata. Kurort powstał z przekształcenia wioski rybackiej w miasto Hurghada, mimo dużych zmian w infrastrukturze, udało się zachować jej naturalny i historyczny urok.

Hurghada jest idealnym miejscem dla tych, którzy szukają całkowitego relaksu a równocześnie oczekują fantastycznej pogody i ciepłego morza przez cały rok.

Dla osób poszukujących atrakcji związanych ze zwiedzaniem historycznych miejsc organizowane są wycieczki do Luksoru i Kairu.

Dla poszukiwaczy przygód organizowane są wycieczki na pustynie w otwartym jeepie.

Ale głównie dzięki nurkowaniu Hurghada  zbiera najwyższe recenzje w tej części Morza Czerwonego i to stacje oraz szkoły nurkowania stały się mekką dla amatorów nurkowania. Krystalicznie czyste wody roją się od ryb a podwodne widoki "zapierają dech w piersiach", a wszystko to na niewielkich głębokościach, co nawet niewytrawnym nurkom daje możliwości eksploracji morskiej fauny i flory.

Hurghada to kurort z pełną gamą hoteli od średniej klasy pensjonatów do 5 gwiazdkowych hoteli dla najbardziej wymagających klientów. Jednym zdaniem każdy jest wstanie znaleść cos dla siebie i na swoje możliwosci


Hurghada