Marsa el Alam

Najdalej wysunięty na południe kurort egipski zyskał światową renomę dzięki rafom koralowym. To właśnie w tych rejonach Morza Czerwonego, dzięki wyższym temperaturom i Marsa el Alam - nurkowanieodrobinę innym warunkom klimatycznym koralowce są jeszcze piękniejsze niż w północnych częściach wybrzeża egipskiego. Mienią się różnymi barwami i kształtami, przez co przyciągają ludzi z całego świata.

Miejscowi doskonale przygotowali się do wykorzystania daru, jaki dostali od przyrody. W kurorcie działa bardzo dużo szkół nurkowania i mają dobrą renomę - dzięki nim turyści na własne oczy mogą przekonać się, jak piękne twory powstają pod wodą. Na szczęście dla miłośników podwodnych przygód nie ma tu jeszcze tylu turystów co w innych rejonach Egiptu - dziś można tam swobodnie oddawać się swojemu hobby.

Jest tu też solidnie rozbudowana baza hotelowa - większość z nich ulokowano tuż przy zatokach okalających miasto. Obecni tam turyści mogą zdecydować się (oprócz podwodnych przygód) na safari lądowe, bo jest to jeden z najbardziej dziewiczych zakątków kraju Faraonów.

Jednak w Marsa el Alam odnajdą się też turyści spragnieni bardziej klasycznych rozrywek. W mieście jest dużo popularnych dyskotek, w których imprezy odbywają się do białego rana, regionalne restauracje i bary, w których można posmakować tutejszych smakołyków i oczywiście piękna piaszczysta i gorąca plaża dla miłośników kąpieli słonecznych.

Korzystający z tutejszej bazy hotelowej mogą wybrać się na liczne wycieczki do innych rejonów Egiptu, albo wziąć udział w coraz popularniejszym podwodnym safari, na którym będą na własne oczy mogli zobaczyć wraki zatopionych okrętów.