Sharm-el-Sheikh

Sharm el SheikhNajsłynniejszym kurortem jest oczywiście Sharm el Sheikh. Jest tam bardzo dużo hoteli, które idealnie nadają się na rodzinne wczasy, niektóre mają nawet specjalnie dobudowane aquaparki ze zjeżdżalniami! Świetnym atutem tego miejsca jest bliskie położenie z innymi ciekawymi państwami w tym rejonie świata (Jordania i Izrael), więc Sharmel-Sheikh można potraktować jako doskonałą bazę wypadową.

Będąc przy temacie położenie Sharm-el-Sheikh nie sposób pominąć geograficzne położenie tego miejsca. Kurort zlokalizowany jest przy Złotej Zatoce, na wybrzeżu Morza Czerwonego. Riwiera składa się trzech osobnych zatok (Shark, Naama i Maya), które są doskonałym miejscem do wypoczynku, opalania się i … nurkowania! Bo przecież Egipt i jego kurorty to światowa stolica nurkowania. Tutejsze rafy koralowe przyciągają wielu amatorów schodzenia pod wodę, a infrastruktura która wokół tego powstała jest wręcz idealna.

Będąc w Sharm-el-Sheikh trzeba odwiedzić co najmniej trzy najważniejsze dzielnice, a każda z nich ma bardzo wiele do zaoferowania:

Old Market - to najstarsza część miasta, tam można też odwiedzić bardzo znany bazar.

Naama Bay - rozrywkowe centrum kurortu, pełne hoteli, restauracji, dyskotek czy barów. Każdy turysta właśnie to miejsce pozna jako pierwsze - bo zabawa potrafi trwać tu całą dobę!

Nabq - północna dzielnica luksusu. Tu znajdują się najbardziej elitarne hotele tuż przy przepięknej zatoce.

Sharm-el-Sheikh jest doskonale przygotowane na tłumnie przyjeżdżających turystów z całego świata. Wszystkie hotele zachowują wysoki standard, wszędzie pełno miejsc w których można podłączyć się do internetu a hotele zawsze chętnie zatrudniają bardzo kompetentnych animatorów.