Taba

Magiczne miejsce w Egipcie, które w światowej sławy kurort przeobraziło się malutkiej beduińskiej osady nad zatoką Akaba (na Riwierze Morza Czerwonego). Położona jest wTaba bliskim sąsiedztwie Izraela i Jordanii (mniej niż 20 km do każdej z tych granic). Właśnie to położenia okazało się kluczem do sukcesu w rozwoju i przeobrażeniu się osady Taba w znane na całym świecie centrum wypoczynkowe. Działa tu przejście graniczne pomiędzy Izraelem a Egiptem, z którego korzysta najwięcej ludzi na tej granicy. Od kilku lat w Taba doskonale funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy, dzięki czemu dużo łatwiej dostać się tu ludziom z całego świata (zwłaszcza, że obsługiwane są tu też loty czarterowe!)

Taba to idealne wręcz miejsce na zarówno spokojny jak i aktywny wypoczynek. W mieście jest bardzo dużo atrakcji, ale nie jest tu tak tłoczno jak w innych dużych kurortach. Ten rejon stał się też celem wielu wypraw nastawionych na nurkowanie i windsurfing, ponieważ tutejsze wody są wyjątkowo przyjazne dla tych form sportowej aktywności.

Taba stała się miejscem częstych wypadów weekendowych dla sąsiednich krajów, więc można tu spotkać wielu obywateli Izraela i Jordanii - a także samemu pojechać na małą wycieczkę. Z Taba jest stosunkowo blisko do Betlejem, Ściany Płaczu i innych najważniejszych turystycznie punktów sąsiedniego Izraela.

Niewątpliwym plusem tego rejonu jest wyjątkowe ukształtowanie terenu - pełno tu pięknych lagun, fiordów i wysepek, które oblewają niezwykłego koloru wody Morza Czerwonego. W dodatku można tu wypoczywać (lub podziwiać, jak kto woli) piękny hotel znanej na całym świecie sieci Hilton.