To warto wiedzieć

Egipt - hieroglifyKażdy, kto chciałby wybrać się do Egiptu i zobaczyć na własne oczy kraj Faraonów musi wiedzieć kilka rzeczy. Bo przecież żeby zwiedzić piramidy w Dolinie Królów czy zobaczyć Sfinksa trzeba być dobrze przygotowanym.
 
W tym rejonie świata temperatury powietrza mogą stać się jedną z głównych przeszkód dla europejskich turystów. Najzimniej jest tu w styczniu, wtedy średnie temperatury wahają się w okolicy 22 stopni Celsjusza (podobnie jest w innych zimowych miesiącach: grudniu i lutym). Egipt może okazać się więc dobrym pomysłem na zimowe wakacje, choćby dlatego, że turystów jest wówczas jakby mniej. Dodatkowo za zimową wycieczką przemawia temperatura wody w tym okresie - gdyby ktoś dał się skusić na kąpiel w Morzu Czerwonym, to podczas najzimniejszych miesięcy może się mocno zdziwić. Wówczas termometry w wodzie pokazują niemal taką samą wartość, jak te w powietrzu - oznacza to uczucie “ciepłej wody”, gdy się do takiego morza wchodzi.

Większe różnice temperatury między wodą a powietrzem pojawiają się w szczycie sezonu wakacyjnego - w lipcu jest to nawet 10 stopni Celsjusza (34 w powietrzu a 24 w wodzie).

Warto jednak przed samym wyjazdem sprawdzić prognozę, ponieważ zdarzają się tu czasem tzw. anomalia pogodowe, jak choćby śnieg w maju kilka lat temu.

Wybierając się na wyjazd do Egiptu warto dobrze dobrać hotel w którym się zatrzymamy. Niestety, wciąż nagminne jest w tym rejonie świata, że hotele “zawyżają” swój standard mamiąc turystów nie do końca rzetelną oceną w gwiazdkach. Najlepiej zatem wybrać te ośrodki, które mają 5 i 4 gwiazdki, bo możemy wówczas spodziewać się takich udogodnień jak choćby klimatyzacja czy basen. Można też rozpatrzyć opcję ALL-INCLUSIVE - czyli z otwartym barem i restauracją. Takie wakacje na długo pozostaną w pamięci.

Dla wszystkich zainteresowanych historią, kulturą i przy okazji wypoczynkiem polecam sprawdzać oferty na wycieczki last minute do Egiptu. Mnóstwo promocji i przecen po upalnych wakacjach (w Egipcie jest wtedy napraaawdę gorąco) pozwoli i odpoczać w przyjemnej temperaturze, pozwiedzać bez ścisku i tłumów najciekawsze atrakcje i poczukć "klimat Egiptu"